Naiste lood – Laura

29.11.2022 | Edulood

Naine abiellus 17. aastaselt. Naisel jäi keskkool  lõpetamata, kuna sündis esimene laps. Ühiselt loodi kodu ja perre sündis veel 2 last. Mees asutas ka ettevõtte, milles mõlemad aktiivselt töötasid. Naine mujal tööl ei käinud, vaid kasvatas lapsi ning töötas igapäevaselt nn perefirmas.

Vägivalda  esimestel aastatel ei esinenud, kuid aasta aastalt hakkas naine kogema vägivalda järjest tihedamini, nii füüsilist kui ka vaimset vägivalda. Jõhkrutsemine, asjade lõhkumine, ema löömine toimus ka laste juuresolekul.  Ka pidev ema halvustamine toimus laste juuresolekul.

Naisel õnnestus mehe juurest lahkuda koos lastega, kuna sai elama asuda oma vanemate juurde. Mees lapsi toetada ei soovinud, selleks pidi naine pöörduma kohtusse. Kohtu kaudu lepiti kokku ka isa ja noorema lapse suhtluskord, kuna vanemad lapsed ei soovinud isaga suhelda.  Enamus abielu ajal soetatud varasid jäi mehele, sh firma, naine sai vaid ühe auto.

Pärast kooselu lõppemist läks naine uuesti kooli ja lõpetas gümnaasiumi veel väga heade hinnetega. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asus ta veel edasi õppima, et omandada kõrgharidus.  Naine on suutnud oma eluga edasi minna, hoolitseb laste eest, õpib  ning  omab head töökohta . Mees ei ole oma ettevõttega erilist edu saavutanud. Mehel on uus perekond, kuid ka seal on juba suhetes probleemid tekkinud.  Naine on lühikese ajaga saavutanud edu, kuigi emotsionaalselt on see olnud raske,kuid talle on olnud toeks tema perekond, sõbrad ja naiste varjupaik.